660-751-803 biuro@ustawiacz.pl

Ograniczasz plastik, jak tylko możesz. Nosisz bawełnianą torbę na zakupy, bierzesz luzem warzywa na wagę, filtrujesz wodę w dzbanku, zamiast kupować mineralną. Ale przecież ze wszystkim się tak nie da. Co z kosmetykami, lekami, produktami higienicznymi? A może jesteś przedsiębiorcą, który dokłada niechlubną cegiełkę produkcją plastikowe rzeczy? Zastanawiasz się czasem, co Twoja firma może zrobić dla środowiska?

Zmień plastik na… plastik

Brzmi niepoważnie, ale przebrzmiały już entuzjastyczne niedawno głosy, że ekologiczne są tylko opakowania z papieru, bambusa czy innych organicznych materiałów.

Owszem, do pewnego poziomu tak jest, o ile nie kończy się to nadmierną wycinką drzew (a obecnie każda wycinka jest nadmierna) czy eksploatacją innych roślin. Wiąże się to przecież z naruszaniem ekosystemu, cierpią na tym zwierzęta, powietrze i w konsekwencji o ekologii można zapomnieć.

Dlatego – choćbyś patrzył złowrogo na tworzywo sztuczne – plastik okazuje się dobrym wyjściem z kryzysowej (w skali globalnej) sytuacji. Pod jednym warunkiem: że nie tworzysz nowego, tylko wykorzystujesz ten, który i tak już jest wytworzony.

Chodzi więc o propagowany z coraz większą mocą recykling.

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Zamiast więc tworzyć całkiem nowe opakowania: pojemniki, butelki itp. Twoja firma może sięgnąć po rozwiązanie ekologiczne na taką miarę, jaka jest dziś możliwa. Zrównoważony rozwój jest pożądany, konkurencyjny i osiągalny, gdy wdrożysz produkcję z różnego rodzaju PCR, np. R-PET i R-HDPE, R-PP.

Jeżeli obawiasz się, jak sobie poradzisz z produkcją tego typu, sięgnij po pomoc. Nasza firma właśnie tym się zajmuje. Pomożemy Ci pokonać wątpliwości i problemy związane z wytwarzaniem recyklingowych opakowań czy butelek.

Daj znać, jeśli Twoja firma potrzebuje:

  • udoskonalić proces produkcji PCR,
  • uruchomić maszynę i formy,
  • doradzić się w sprawach technicznych,
  • dokonać konserwacji, przezbrojenia lub modernizacji.

My się zajmiemy problemami technicznymi, a Ty będziesz spokojny, że ile jesteś w stanie, tyle działasz w zakresie dbania o środowisko. Dla klientów, dla rodziny, dla siebie i dla przyszłych pokoleń.