660-751-803 biuro@ustawiacz.pl

TECHNOLOGIA
WTRYSKU I ROZDMUCHU

Zadzwoń

660-751-803

E-mail

biuro@ustawiacz.pl

TECHNOLOGIE

01

Wtrysk

Wtrysk jest procesem cyklicznym i polega na podaniu z leja zasypowego do ogrzewanego cylindra materiału wyjściowego, który ma postać granulek lub krajanki. Materiał ten będąc już w cylindrze uplastycznia się a następnie jest wtryskiwany przez dyszę i tuleję wtryskową do gniazd formujących. Tak powstające tworzywo zestala się a następnie usuwane jest z form. Gotowe, ma postać wypraski, a cykl rozpoczyna się od nowa. Technologia wtrysku stosowana jest przede wszystkim do przetwórstwa tworzyw termoplastycznych, przy czym z powodzeniem wykorzystuje się ją również do przetwórstwa tworzyć termoodpornych i chemoodpornych. Metodą tą można uzyskiwać nawet najbardziej skomplikowane formy tylko w jednym procesie technologicznym. Obróbka wykańczająca jest ograniczona do minimum a najczęściej nie ma potrzeby jej stosowania. Zaletą tego procesu jest również wysoka jakość oraz powtarzalność, niska emisja szkodliwych związków oraz mniejsze zużycie bezpośredniej energii i wody.

02

Wtrysk z rozdmuchem

Wtrysk z rozdmuchem – technologia ta umożliwia w jednym procesie produkcyjnym wykonanie gotowej butelki. W procesie produkcyjnym najpierw powstaje szyjka, a następnie rozdmuchiwany jest korpus butelki. Technologia ta umożliwia wykonanie zarówno szyjki jak i korpusu z jednolitego materiału, o tym samym kolorze i bez ryzyka powstawania widocznych łączeń między szyjką a korpusem. Wykorzystywana jest do wykonywania butelek z PP I PET. Część stemplowa formy z niezastygniętym tworzywem po wtryśnięciu, zostaje przesunięta do formy o innym kształcie. Uzyskany kształt zostaje utrwalony w wyniku rozdmuchu i ochłodzenia.

03

Rozdmuch preform PET

Rozdmuch preform PET – technologia rozdmuchu preform pozwalająca na uzyskanie butelek i słoików o różnych kształtach i pojemnościach. Wykonywane są one z materiałów PP oraz PET, natomiast zamknięcia wykonuje się z PP i PE. Wykonane w ten sposób słoiki i butelki znajdują swoje zastosowanie w przemyśle chemicznym, kosmetycznym a także spożywczym. Parametry techniczne mogą być dowolnie regulowane, stąd bezproblemowym staje się wytworzenie słoików i butelek o dowolnym kształcie.

04

Rozdmuch

Rozdmuch – w tej metodzie technologicznej przetwórstwa tworzyw, do wytwarzania wyrobów pustych w środku, pomiędzy dwiema połówkami formy umieszczany jest wytłoczony plastikowy rekaw o temperaturze siegającej nawet 200 stopni celcjusza . Następnie dochodzi do jego nadmuchiwania pod ciśnieniem, co pozwala uzyskać kształt formy. Maszyny stosowane w tej technologii umożliwiają wykonanie kilkudziesięciu form butelek i słoików o różnych kształtach oraz pojemnościach. Ta metoda znalazła swoje zastosowanie nawet w motoryzacji.

Zadzwoń

660-751-803

Email

BIURO@USTAWIACZ.PL

Adres

MIŃSK MAZOWIECKI 05-300